Shikoni si reagoi Ronaldo kur Messit i dhurohet Topi i Arte (Video)

Lionnel Messi zgjidhet futbollisti i vitit 2012.Messi e fiton këtë qmim për të katërten herë radhazi.FIFA ka publikuar formacionin më të mirë të vitit. Në ceremoninë që po mbahet në Zurich, FIFA ka zgjedhur këtë formacion ku të gjithë lojtarët janë të Barcelonës dhe Realit, përveç Radamel Falcaos që përbin sulmin si lojtar i Athletico Madridit.Casillas, Ramos, Pique, Alves, Marcelo, Xavi, Alonso, Iniesta, Messi, Falcao, Ronaldo.